top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

Sağlıklı Annelerle Sağlıklı Bir Geleceğe


Hamilelik bir kadının yaşamında hormonlardaki değişime bağlı olarak fiziksel ve ruhsal değişimlerin yaşandığı önemli bir dönemdir. Gebelik döneminin bilinçli olarak yaşanabilmesi gelecek nesillerin sağlıklı olması için de büyük önem taşır. Bu bilinçle hareket eden Muğla Yücelen Hastaneleri , anne adaylarımızı tüm sorularına cevap bulabilmeleri için uzman ekibimizle “Gebelik Semineri'nde bir araya getirdi.


Yücelen Hastaneleri tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “Gebelik Seminerimizi tamamladık. Anne adaylarımızdan gelen katılım bizleri memnun etti. Yaşadıkları süreçle ilgili akıllarında oluşan bütün soruları rahatlıkla uzmanlarımıza ilettiler. Yoğun ilgi ve çok sayıda soru ile karşılaşan uzman doktorlarımız 2 saat boyunca her soruya içtenlik ve samimiyetle yanıt verdi.” denildi.


Seminer iki bölümden oluştu. İlk bölümde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op. Dr.Ayşe Ceren Tunçel ,Op. Dr. Volkan Atalay ve Op.Dr. Ece Gizem Türdü gebelikte karşılaşan fizyolojik değişimler, süreç devam ederken karşılaşılabilecek sorunlar ve yapılması gereken tarama testleri konusunda anne adaylarına bilgi aktarımında bulundular . İkinci bölümde ise söz gebelere verildi. Anne adaylarımızın doğum öncesi ve doğum sonrası süreçlerle ilgili sorularını Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Sabiha Ercan, Diş Hekimi Kübra Çakır Şahin, bebek hemşiresi Nagihan Duralı, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Nihan Tuncel Kale, Diyetisyen Ceren Türk Balcı, Üroloji Uzmanı Op.Dr. Serhat Özgün, Uzman Psikolog Sinem Küçem ve Kadın Doğum Uzmanları ayrıntılı bir şekilde yanıtladı.


Yücelen Hastanesi'nden yapılan açıklamada ayrıca sosyal sorumluluk projeleri kapsamında halkı bilgilendirici ve toplum yaşamını destekleyici seminer ve etkinliklerin devam edeceği bilgisi paylaşılarak tüm katılımcılara gösterdikleri yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür edildi.


3 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page