top of page
  • duygubalci79

Check Up Yaptırmak için En Doğru Zaman Şimdi Ertelemeyin
Gelişen küçük çaplı sağlık sorunlarının gerekli önlemler alınarak bir an önce ortadan kaldırılması, ileride daha büyük sorunlara ve kronik hastalıklara dönüşmeden önlenmesini sağlayabilir.

Erken teşhis için en etkili yöntemlerden biri olan Check Up hakkında Yücelen Hastanesi İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Dr. Yusuf Tohma bilgi paylaşımında bulundu.


Check-Up hiçbir şikayeti olmayan kişilerde, hastalığa yol açabilecek problemlerin saptanması ve tedbirlerin alınması için yapılan kapsamlı bir sağlık taramasıdır.

Erken dönemde teşhisi mümkün olabilecek hastalıklar; koroner arter hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, kolesterol yüksekliği, kansızlık, meme, rahim ağzı, prostat, kalın bağırsak kanserleri vb. rahatsızlıklardır.


Diyabet, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği hiçbir belirti vermeksizin yıllarca beyin, kalp, böbrekler ve gözler gibi hayati organlara zarar verebilmekte ve kişiler beyin kanaması, beyin damarlarında pıhtı oluşumu, kalp krizi, böbrek yetmezliği ve diyaliz gereksinimi, katarakt gibi komplikasyonlarla karşılaşmaktadır.


Erken tanı; hastalık henüz daha ilerlemeden, komplikasyonlar gelişmeden erken tedavi şansını beraberinde getirmektedir. Erken uygulanacak tedaviler başarı şansını arttırmakta ve ölümcül olan komplikasyonları azaltarak ölüm oranlarını azaltmaktadır.


Bu nedenle yılda bir kez yaptıracağınız check-up ile hastalıkları erken safhalarda yakalayabilmekte ve sağlığımız henüz bozulmadan hastalıklara dur deme şansımız olmaktadır. Sağlığınıza olumlu bir dokunuş yapmak istiyorsanız hasta olmayı beklemeyin. Check-up hayat kurtarır.

Yücelen Hastanelerinde Check Up hizmetleri İç Hastalıkları ve Fonksiyonel Tıp Uzmanları denetiminde kapsamlı tetkiklerle yapılmaktadır.


97 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

İletişim, müşteri hizmetleri, call center, telefon
Dosya Yükle
bottom of page