top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

BİR NEFES BİN NEFES OLDUMuğla'nın Çamoluk Köyünde yaşayan Ali Yılmaz (55), katı yemekleri yiyememe şikayetiyle Muğla Özel Yücelen Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniğine başvurdu.


Yapılan muayene ve tetkikler sonucu yemek borusunda tümör görüldü.


Kitlenin kötü huylu olduğunu belirleyen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Ahmet Kılıç ve Genel Cerrahi ve Bariatrik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Uğur Neşet Demir ile beraber ameliyat yaparak Yılmaz'ı sağlığına kavuşturdu.
Başarılı geçen operasyon sonrası açıklamada bulunan iki doktor ; “ Artık hastamız normal yemek yemeye başladı. Türkiye'de sınırlı sayıda gerçekleştirilen ameliyatın Muğla Yücelen Hastanesi'nde gerçekleştirildiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:


"Hastanemizde sunulan imkanlar sayesinde onkolojik cerrahi alanında da yeterli tecrübe ve donanıma sahibiz. Genel Cerrahi Uzmanımızla tam bir takım çalışması altında bu ameliyatı birlikte yürüttük. Yemek borusunun alt ucundaki tümör operasyonla alınarak mideden yemek borusu oluşturularak hastanın göğüs boşluğu da çekilip geri kalan normal yemek borusuyla birleştirildi. Oldukça az sayıda merkezde yapılabilen bir operasyonla hastamız sağlığına kavuşmuş oldu. ” dedi.


0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page