top of page

Ozon Tedavisi

Ozon renksiz bir gazdır ve üç oksijen atomundan oluşur. Tıbbi hastalıkların tedavisinde ve bağışıklık sistemi, enfeksiyonel, dolaşım sistemiyle alakalı hastalıkların vevücutta oluşan yaraların tedavisinde de kullanılır. Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.


Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?


Polikliniğimizde verilen ozon tedavisi hizmeti kanser, kalp ve damar hastalıkları, dolaşım hastalıkları, hipertansiyon, alerji ve sinüzit, diyabet, otoimmün hastalıklar, romatizmal eklem hastalıkları alzheimer, hepatit, sistit, migren, kronik ağrı, iltihap, romatizmal hastalıklar, fibromiyalji,alerji, kronik yorgunluk sendromu,ve bağırsak hastalıklarına sahip kişilere verilebilir. Ozon tedavisi, glukoz 6 fosfat dehidrogenaz enzim eksikliği olanlara, alkol bağımlılarına ve kontrol altına alınmamış kalp damar hastalığı olan bireylere uygulanamaz. 


Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?


Ozon tedavisi seans sistemiyle uygulanmaktadır. Seans sıklığı, aralığı ve süresi hastadan hastaya ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ozon tedavisinin hastanemizde uygulanan çeşitli yöntemleri vardır. Bunlar, majör otohemoterapi, minör otohemoterapi, rektal insuflasyon, torbalama ve enjeksiyon tedavisidir. Majör otohemoterapi ve minör otohemoterapi yöntemlerinde hastadan belirli miktarlarda alınan kan ozonla birleştirilir ve sonrasında bu karışım enjeksiyon yoluyla hastaya tekrar verilir. Majör ve minör uygulamaya göre hastadan alınan kan miktarı değişmektedir. Rektal insuflasyon, ozon gazının hastaya rektal (anal) yoldan verilmesidir. Torbalama, tedavi edilecek bölgenin ozona dayanıklı, nemlendirilmiş kapalı torba içine alınıp torbaya sürekli olarak ozon verilerek direkt uygulanmasıdır.


Cilt üzerine hem yüksek hem de düşük dozda ozon uygulanmasına imkan vermektedir. Enjeksiyon yöntemi, kas içine, eklem içine ve cilt altına enjeksiyon yoluyla ozon vererek uygulanır. Bağların, kıkırdakların, kasların, dokuların ve eklemlerin yenilenmesini ve güçlenmesini sağlar. Dahiliye uzmanımız size en uygun tedavi yöntemi ve sıklığına muayeneden sonra karar verecek ve yardımcı olacaktır.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR veya UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

Dosya Yükle

FİYAT BİLGİSİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

Dosya Yükle
bottom of page
WhatsApp Entegrasyonu