top of page

Uz.Dr. Yusuf Tohma

Dahiliye

Mugla

Biyografi

Uzm. Yusuf Tohma 1981 yılında Türkiye'nin başkenti Ankara kentinde doğdu. Adana'da ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladı.

Şart. Dr. Sp. Yusuf Tohma 1999 yılında Tıp Fakültesi eğitimine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladı.

İç Hastalıkları uzmanlığı eğitimine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında başladı. 2014 yılında ihtisasını tamamlayarak İç Hastalıkları Uzmanı oldu.

Uzmanlık 2014 yılında sonra Van ve Muğla'da Devlet Hastaneleri ve Eğitim Araştırma Hastanelerinde görev aldı. Bu dönemde sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, tümcül tıp, fonksiyonel tıp ve ozon terapi eğitimleri alındı. 2022 yılında Muğla Özel Yücelen Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaya başladı.

Fonksiyonel Tıp Akademisi tarafından beş ayrı modül halinde hekimlere özel hazırlanan Fonksiyonel Tıp derslerini tamamlamış, bitirme sınavını başarıyla geçerek Fonksiyonel Tıp Akademisi başarı sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Sağlık bakanlığının düzenlediği Ozon Terapi eğitimlerini tamamlamış ve Ozon Terapi sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Dünyada önde gelen saygın dergilerde; iştah, iştahla ilgili hormonlar, hipertiroidi alan çalışmaları yayınlanmıştır.

Şart. Dr.Sp. Yusuf Tohma İç Hastalıkları Uzmanlığı bilgi, birikim ve Deneyim, tümcül tıp, fonksiyonel tıp bakış açısı ve ozon tedavi yöntemleriyle birleştirerek; sağlıklı yaşam (wellness /iyilik hali) ve kronik hastalık yönetiminde fark yaratmaktadır.

Muğla Özel Yücelen Hastanesinde sadece İç Hastalıkları alanında değil, check up programları, sağlıklı yaşam, tümcül tıp, fonksiyonel tıp, ozon tedavisi yöntemleri alanlarında hizmet vermektedir.

Eğitim

2005 - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014 - Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD

Tıbbi İlgi Alanları

Fonksiyonel Tıp, Ozon Terapi, Sağlıklı Beslenme, Diyabet, Hipertansiyon, Tiroid Hastalıkları, Anemi, Mide-Bağırsak Hastalıkları, Kalp-Damar Hastalıkları, Solunum Yolu Hastalıkları, Romatizmal Hastalıklar, Enfeksiyon Hastalıkları, Geriatrik Hastalıklar

Yayınları

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

İletişim, müşteri hizmetleri, call center, telefon
Dosya Yükle
bottom of page
WhatsApp Entegrasyonu