top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

HOLLANDA'DAN GELDİ, ŞİFA BULDU, GİTTİ


20 yıldır her yıl Türkiye'ye gelen Hollandalı 1930 doğumlu Martje Zorgdrager talihsiz bir kaza geçirdi. İlk müdahalesi Marmaris Yücelen Hastanesinde gerçekleştirilen Bayan Zorgdrager ileri tetkikler nedeniyle Muğla Yücelen Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstruktif Cerrahisi Bölümüne yönlendirildi. Sağ bacağındaki doku kaybı nedeniyle kasık bölgesinden alınan doku yaralı bölgeye nakil edilmesiyle sağlık bulan Bayan Zorgdrager sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildi.


Ameliyat hakkında bilgi veren Özel Yücelen Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstruktif Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Nihan Tuncel Kale; “ Hastamız bize geldiği zaman yaşadığı talihsizlik nedeniyle morali oldukça bozuktu. Kendisine yapılacak işlemleri anlattık, o da bize güvenerek doku nakli için onay verdi. 15 günlük yakın gözlem ve tedavi sonucu ülkesine geri gönderdik. Marje Hanımın dünya vizyonu oldukça geniş ve bilgi dolu. Kendisi yaşayan bir tarih. 2. Dünya Savaşını görmüş, geçirmiş, uzun yıllar terzilik ve moda tasarımcılığı yapmış. Sağlık turizmi açısından böyle bir hastaya hizmet vermenin bir doktor olarak mutluluğunu yaşıyorum ” dedi.


Bayan Martje Zorgdrager ise “ Benim yaşımda olanlar bilir, bizler yokluklar içerisinde büyüdük, savaş çocukları olarak bizler için en önemli şey hayatta kalmak yani sağlık, elimizdekilerle yetinmekti. Atatürk'ün bir sözü var benim çok sevdiğim: “ Ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe savaş bir cinayettir ” ölümle yaşam arasında kalan her insan bu sözü bilir. Atatürk'ü görmedim ama nice güzel işler yaptığını, bir dünya lideri olduğunu biliyorum yine onun bir sözüyle cümlelerimi tamamlamak istiyorum “Beni Türk Hekimleirne Emanet Ediniz!”. Türkiye'de ilk kez sağlık hizmeti aldım ve gerçekten Türkiye'de doktorlar, hastaneler oldukça donanımlı. Doktorum ve yabancı departman olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Türkiye'ye ömrüm yettiğince sağlıkla yine geleceğim ” diyerek sözlerini tamamladı.0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page