top of page
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

Göz Hastalıkları (Oftalmoloji)

Muğla Yücelen Hastaneleri göz hastalıklarının tedavisi için uzman hekimleri ve ileri teknolojileri bir araya getirmiştir. Alanında uzmanlaşmış doktorlarımız, ileri tetkik ve teknolojilerimiz sayesinde göz hastalıklarının tedavisinde uluslararası standartlarda hizmet vermekteyiz.


Her yaş hasta grubu için hizmet verdiğimiz göz hastalıkları birimimiz çocuk göz hastalıkları konusunda da hizmet vermektedir.  Genel Göz Muayenesi ve Aşamalar Muğla Yücelen Hastaneleri göz hastalıklarının tedavisi için uzman hekimleri ve ileri teknolojileri bir araya getirmiştir. Alanında uzmanlaşmış doktorlarımız, ileri tetkik ve teknolojilerimiz sayesinde göz hastalıklarının tedavisinde uluslararası standartlarda hizmet vermekteyiz. Her yaş hasta grubu için hizmet verdiğimiz göz hastalıkları birimimiz çocuk göz hastalıkları konusunda da hizmet vermektedir.


Genel göz muayenesi için ön tetkikler ile birlikte yaklaşık olarak 30-45 dakika zaman dilimi gerekmektedir. Göz muayenesi öncelikli olarak görme keskinliğinin tespit edilmesi ile başlamaktadır. Söz konusu kırma kusurunun tespit edilmesiyle oftalmolojik muayene süreci de başlamış olacaktır. Göz genel muayenesi öncelikli olarak görme keskinliğinin belirlenmesi, gözlük muayenesinin yapılması, göz yapısının muayenesi ve tansiyonun ölçümü gibi aşamalar ile hasta şikâyetleri doğrultusunda devam eder. Retina hastalıkları ve glokom gibi hastalıklarda ileri teknolojilerden yararlanılmaktadır. OCT, Oftalmolojik Ultrason vb. birçok teknoloji uzman hekimlerimiz tarafından kullanılarak göz hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır.


Göz Muayenesi Aşamaları; Görme keskinliğinin belirlenmesi Gözlük muayenesi Göz yapısı muayenesi Tansiyon ölçümü Göz Hastalıkları Biriminde Tedavisi Yapılan Hastalıklar Genel Göz Muayenesi Katarakt Şaşılık Göz Estetiği Göz İçi iltihaplar Göz Tansiyonu(Glokom) Göz Tembelliği Kontakt Lens Kornea Hastalıkları Retina Hastalıkları ve Cerrahisi Yakın Görme Problemi Yaşa bağlı retina dejenerasyonu Sarı nokta tedavisi Şeker hastalığına bağlı olarak oluşan göz hastalıkları Göz atardamar tıkanıklığı Miyop, hipermetrop, astigmat, mix astigmat vb. görme kusurlarının tedavisi Çocuklarda katarakt, göz tansiyonu ve görme kusurları Renk körlüğü Kuru göz tedavisi Arpacık

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR veya UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

Dosya Yükle

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

İletişim, müşteri hizmetleri, call center, telefon
Dosya Yükle
bottom of page