top of page

Brezilian Butt Lift / Brezilya Popo Estetiği

Brezilyan Butt Lift(Kalça Estetiği)’ne son yıllarda talep artmaktadır. Sıkı ve geniş kalçalar kadınlar arasında giderek daha çok istenmektedir. Özellikle Latin Amerikalı kadınların sahip olduğu genetik özellik artık tüm dünya kadınları tarafından beğenilir olmuştur.


Bu yüzden bu görünümdeki kalçalar Brezilian Butt Lift olarak adlandırılmaktadır. BrezilianButtLift estetiğindegenellikle protez yöntemi ve otolog yağ enjeksiyonu ile yapılmaktadır.Vücudun farklı bölgelerinde oluşan fazla yağlanmalar liposuction ile alındıktan sonra poponun şekillendirilmesi için kullanılır.


Karın basen ya da uyluk gibi bölgelerinde erimeyen yağların alınarak başka bölgede estetik işlemlerin yerine getirilmesine olanak tanır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi sırasında kişinin kendi yağ hücreleri kullanılır. Bu bölgelerden alınan yağ hücreleri saflaştırılarak dolgu malzemesi olarak da kullanılır. Brezilian Butt Lift Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Bu ameliyatın iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki karın ve bel bölgesinin inceltilmesi. Bu sayede hem bu bölgeler inceltilirken hem de bu bölgelerden alınan yağ dokusu kalçaya enjekte edilmek için hazırlanır. Hastadan yeterince yağ toplanabilirse bu yağlar kalçaya enjekte edilerek güzel bir kalça görünümü sağlanabilir.


Bazı hastalarda hem yağ dokusu hem de kalça implant kullanılarak daha belirgin ve yuvarlak kalçalar elde edilmesi mümkündür. Hastadan alınan yağ miktarının yetersiz olduğu durumlarda kalça protezi yağ enjeksiyonu ile beraber kullanılarak güzel bir görünüm sağlanabilir.


Brezilian Butt Lift Estetiği KimlereYapılabilir?


18 yaşını doldurmuş normal olan her hasta bu ameliyatı olabilir. İnsanların genetik yapıları nedeni kalçalarının şekillenmesinde farklılık ortaya çıkar.Bazı kişilerde aşırı kilo kaybı ile sık bir şekilde kilo alıp verme durumları kalça sarkıklarına ve form kaybına neden olabilmektedir.. Bu farklılıkların giderilebilmesi için brezilya poposu işlemlerine ihtiyaç duyulur.Bu işlem için genellikle küçük basık ya da düz popolar için tercih edilir.Hastada yeterince yağ olmadığı durumlarda kalçayı büyütmek içinBrezilianButtLift estetiği uygulanır. BrezilianButt Lift Sonrası Ve İyileşme Süreci BBL Estetiği, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında görülebilecek ağrılar ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Ameliyatın gerçekleştiği ilk gece kişinin hastanede istirahat etmesi gerekmektedir. Bu istirahat süresince medikal tedaviler uygulanacaktır. Ameliyatın ardından bir süre korse kullanmaları gerekmektedir. Korse kullanım süresi de hastanın durumuna göre değişiklikler gösterebilir.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR veya UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

Dosya Yükle

FİYAT BİLGİSİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

Dosya Yükle
bottom of page
WhatsApp Entegrasyonu