top of page

Yücelen Hastanesi'nde Yeni Bir Dönem: Muğla'da ilk VALEDA ile Kuru Tip Sarı Nokta Tedavisi

Güncelleme tarihi: 3 May

Valeda KURU TİP SARI NOKTA TEDAVİSİ NDE SON TEKNOLOJİ YÜCELEN’DE


Yaşlanma, diğer sağlık sorunları, çevresel ve genetik faktörler özellikle 65 yaş üstü kişilerin gözlerinde sarı nokta hastalığına zemin hazırlamaktadır.


Kuru tip sarı nokta tedavisinde geleneksel yöntemlerin yanında gelişen teknoloji sayesinde en yeni tedavi şekli olan VALEDA tedavisi Yücelen Hastanesinde başladı.


Muğla, Valeda, sarı nokta tedavisi, aydın, antalya

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Arman Ataç uygulamaya başlanan “ valeda ” tedavisi hakkında şu bilgileri bizlerle paylaştı.


“ Otobiyomodilasyon (PBM ) prensibine dayanan VALEDA tedavisinde hastalara düşük seviyede ışık tedavisi yapılmaktadır. Çalışma mekanizması  göz hücrelerini uyararak enerji üretimini artırma hedeflidir.  Kırmızı, sarı ve yakın kızılötesi ışık dalga boylarını kullanarak göz hücreleri gençleştirmeye yardımcı olur,  sarı nokta hastalığının ilerlemesini yavaşlatmayı hedefler.


Tedavinin faydaları arasında görme kaybını önlemeye yardımcı olur, kuru tip sarı nokta hastalığının etkilerini azaltır. Oldukça güvenli, umut verici bir tedavi yöntemidir.

Uygulama sürecinde kontakt lensler ve gözlükler çıkartılır, valeda ışık dağıtım sistemi önüne hastalar oturur, kişiye özel seanslar halinde tedavi başlar. Bu tedavide göz içi hücrelerinin etkinlik ve işlevi iyileştirilir ve sarı nokta hastalığının etkileri azaltılır. Tedavi tamamen kişiye özeldir, 20-30 dakika sürecek seans tedavilerinde düzenli katılımcı olmak gereklidir. Göz Hastalıkları Branşı olarak Muğla Yücelen Hastanesi  çatısı altında bu hizmeti başlatmış olmaktan gurur duyuyoruz ” dedi. 


Not: İstanbul, İzmir, Ankara, Denizli, Aydın ve Antalya gibi tüm çevre illerden gelen hastalarımız için Hastanelerimizdeki tedavi hizmeti öncesi ve sonrası Akyaka Yücelen Otelimizde konaklama imkânı sunmaktayız.Comments


FİYAT BİLGİSİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

Dosya Yükle
bottom of page