top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

KALP KRİZİ GEÇİRDİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ


Muğla'da yaşayan 54 yaşındaki Mehmet DEMİRTAŞ ılık bir Ekim ayını yaşarken Perşembe pazarına gidiyor, elinde bir poşet içerisinde domates, salatalık, Arasta'nın taş sokaklı yokuşunu çıkarken göğüsünde baskı tarzı bir ağrı hissediyor. Yokuşu tırmanmak için inat ediyor, kalbi adeta kendisine yürüme dur diyor ancak o inatla yürümeye devam ediyor, evine varıyor.


Evine döndükten sonra eşi ile birlikte Özel Yücelen Hastanesi Kardiyoloji Doktoru Tamer KIRAT'a başvuruyor. Yapılan kontroller sonucu kalp krizi geçirdiği anlaşılan DEMİRTAŞ anjioya alındı. Anjio sonrasında kendisinde genel durum bozukluğu görülen, CPR yapılan ( kalp masajı ) DEMİRTAŞ, Dahili Yoğun Bakım Ünitesinde bir hafta entübeli ( makineye bağlı ) olarak yaşadı. Makineye bağlı yaşamlar hikayesine bir haftada son veren DEMİRTAŞ genel durumu iyileşince kardiyoloji servisine tekrar devredildi.


Kardiyoloji servis odasına geçmeden önce bir haftalık yaşam sürecinde kendisine bebekler gibi bakıldığını ifade eden Bay DEMİRTAŞ “ Bu ekip sayesinde hayata tutundum, onlar benim ışığım oldu. Anestezi Doktorları Murat KARAKUŞ, Sabiha ERCAN, yoğun bakım supervisiouru Fulya ÜLKER, Belkis DAĞ ve gece gündüz hiç durmadan oradan buraya vızır vızır koşan İlyas KANAT'a ve kendisine kalpten bağlı olduğum doktorum Tamer KIRAT'a çok teşekkür ediyorum ” dedi.


0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page