top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARDI


Muğla'da yaşayan 53 yaşındaki Neriman Kömürcü 3 ay önce şiddetli karın ağrısı , kanama, kabızlık şikayetleriyle Muğla Özel Yücelen Hastanesi Genel Cerrahi polikliniğine başvurdu.


Op.Dr.Çetin Şengöz tarafından yapılan kolonoskopi sonrası bağırsaklarında tümör görülen Kömürcü; yapılan PET CT sonucunda başka herhangi bir sıçrama görülmediği için vakit kaybetmeksizin ameliyata alındı.


Rektum ( bağırsak kanseri ) hakkında bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Çetin Şengöz; Erken teşhis tedavi şansını artırır, tedaviyi kolaylaştırır, tedavi giderlerini azaltır, doku ve organ kaybını önler, sakatlık bırakmaz. Kısacası erken teşhis hayat kurtarır. Kanser kontrolünde erken tanı çok önemli olup, meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kolorektal kanser erken teşhis ile önlenebilmektedir ” dedi.


Ameliyattan bir kaç gün sonra hastaneden taburcusu gerçekleştirilen Nerman Kömürcü; “ Eşim Fevzi Bey pratisyen hekim. Önce bu tanıyı öğrendiğimiz zaman moralimiz bozuldu fakat tedavim süresince doktorum Çetin Bey bana oldukça büyük destek oldu. Moral verdi, güven verdi ayrıca işi konusunda da oldukça titiz ve hassas. Başta doktorum olmak üzere, tüm hastane ekibine ve aileme çok teşekkür ederim” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.


1 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page