top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

DİZ AĞRILARINDAN KURTULDU


Marmaris'te yaşayan 74 yaşındaki Hüsniye Ulga Yaşar'ın son iki yıldır dizlerinde yaşadığı ağrı son yıllarda yürüme güçlüğüne neden oldu. Biraz yürüyünce dinlenme ihtiyacı hisseden, eğilip doğrulamayanYaşar, günlük ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma geldi. Fizik Tedavi gibi diz ağrıları için başka tıbbi yöntemleri de deneyen Yaşar, sonuç alamayınca ameliyat olmaya karar verdi, dizlerini Muğla Yücelen Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Mehmet Ali Salın'ın hünerli ellerine teslim ederek ağrılarından kurtuldu.


‘Total Diz Protezi’ ameliyatı olan Ulga Yaşar'ın ameliyatı toplam 3 saatte bitti. Ameliyattan sonraki gün yürümeye başlayan hasta 3. gün hastaneden taburcu edildi.


Artık rahatça yürüyebiliyor


Ağrılarının son bulduğunu ve artık rahat yürüyebildiğini söyleyen Ulga Yaşar, “ Son 2 yıldır yürüyemiyordum. Çok az yürüsem, oturup dinlenmem gerekiyordu. Evimde bir iş yapamıyordum. Fizik tedavi de gördüm ancak işe yaramadı. Ağrılarım fazlasıyla artmıştı ve yürüyemez duruma gelmiştim. Şu an ameliyattan önceki ağrılarım kalmadı. Çok daha rahat yürüyebiliyorum” dedi.

Op.Dr. Mehmet Ali Salın; “ Hastanemize tekerlekli sandalyede gelen hastamızın şuan sorunsuz yürüdüğünü görmek bir hekim olarak oldukça mutluluk verici. Ulga Hanım'ın ameliyat öncesi çok sıkıntısı vardı. Tedavi olarak ‘Total Diz Protezi’ operasyonu uyguladık. Ameliyattan sonra 3. günde hastamızı taburcu ettik, şimdi kontrollere geliyor. Hastamız daha iyi ve desteksiz yürüyebiliyor, kendi işini kendisi yapabiliyor ” diye konuştu.


Ameliyattan Korkmaya Gerek Yok


Uzun süre bu tür rahatsızlık çeken hastalara tavsiyelerde bulunan Op. Dr. Mehmet Ali Salın; “ Yürüme güçlüğü yaşayan kişiler geç kalmasınlar, ortopediye mutlaka başvursunlar. Diz ameliyatları ile ilgili çok iyi sonuçlar alıyoruz ve hasta bir günde kalkıp yürüyebiliyor. Hastalarda hep şöyle bir korku var, ‘Ameliyat olduktan sonra yürüyemez miyim, ayağa kalkamaz mıyım?’ diye. Böyle bir şey yok. Ameliyattan sonra ertesi gün kalkıp yürüyor hastalarımız. Ameliyatlarda kullandığımız malzemelerin ömrü 25-30 seneye çıktı. Önceden bu parçaların 10 senede ömrü biter gibi bir takım konular tartışılıyordu. Bu ve ameliyattan sonra yürüyememe gibi bu tür şeylerin hepsini aştık. Hastamız ameliyattan sonra kalkar, yürür, 2-3 günde taburcu olur. Bu tedaviler artık daha başarılı oldu. Hiçbir şekilde korkmasınlar” dedi.8 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page