top of page
Open Site Navigation
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • Whatsapp

DERMATOLOJİ BÖLÜMÜNDE UYGULANAN TANI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

DERMATOLOJİ BÖLÜMÜNDE UYGULANAN TANI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi

Kırışıklık cildin elastik yapısını sağlayan ve cildi gergin tutan (kollajen başta olmak üzere) çatının yıpranması sonucunda oluşur. Yıpranmış kollajen yok edilerek vücudun yerine yenisini yapması sağlanır. Diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Fraksiyonel lazer cildin derinine kadar inebilir. Bu da cildi sıkılaştıran kalın bir katman oluşabilmesi anlamına gelir. Bu etki bu nedenlerle diğer sistemlere göre daha kısa süreli iyileşme anlamına gelir.

Fraksiyonel lazer uygulaması ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invaziv olmayan bir işlemdir.

Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir. En üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollajen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir. Tedavi edilen ciltte yeni kollajen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.

Yara İzi Tedavisi

Cildin derinlerine kadar inen yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler. Bu izler skar olarak adlandırılırlar. Yok edilmeleri oldukça güçtür.

Fraksiyonel lazer yaralanma sonrası oluşan izlerin tedavisine yeni bir boyut kazandırmıştır. Yüzeyden gönderilen küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, iz görünümüne yol açan bozuk bağ dokusunu tahrip eder ve beraberinde genç ve sağlıklı doku oluşumunu başlatır. Lazer tedavisi ile yara izi küçültülür, düzleştirilir ve çevre doku ile olan uyumu arttırılır.


Her seansta izler yavaş yavaş azalır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.

Vücut Ben Haritalanması

Deri kanserleri tüm vücut kanserleri içinde 3.sıklıkta görülen kanserlerdendir. Bilgisayarlı dermatoskopi ve tecrübeli tıbbi ekip ile deri kanserlerinin erken tanı ve tedavisi sağlanabilmektedir. Skorlama olarak da geçmektedir. (ABCD)

Alerji Testleri

Özellikle kronik egzama ve ürtikerli hastalarda alerjeni tespit etme için kullanılır. Spesifik olarak IgE Gıda ve solunum panelleri için alerji testleri yapılmaktadır.

Dermatoskopi

Dermatoskopi isimli cihazla deride bulunan koyu renkli lezyonlar incelenmektedir. Deri kanseri ve deri öncü yapıların tanısında kullanılmaktadır.

Elektrokoterizasyon

Cerrahi operasyonlarda deriyi yakarak kesebilen ve birleştirebilen bir cihazdır. Bu cihazda elektrik enerjisi ısı enerjisine dönüştürülür.

Özellikle siğil tedavisi olmak üzere et beni, nasır, tırnak batması, tırnak hastalıklar, kılcal damar, kist gibi birçok hastalığın tedavisinde oldukça etkili olan bir cihazdır.

Q Switch Lazer ve Helios Lazer cihazlarla yapılan işlemler
Dövme silme
Karbon peeling
Tüy sarartma
İnce tüy epilasyonu
Gözenek sıkılaştırma
Kırışıklık ve ince çizgiler
Epidermal ve dermal pigmente lezyonlar
Cilt tonunun eşitlenmesi
Cilt yenileme & gençleştirme
Melazma uygulaması
Cherry Anjiom uygulaması
Ota nevus
Tırnak mantarı
Aktif akne

bottom of page