top of page

Uz.Dr. Türker Şengül

Anesteziyoloji

Ortaca

Biyografi

Lise eğitimini Urimiye ,İran’da bitirdikten sonra Tahran Şehit Beheshti Üniversitesinde (SBU) tıp eğitimimi tamamladım.
Mecburi hizmet sürecimi Batı Azerbaycan’da yaptım.
Tıpta uzmanlık sınavına (TUS) katılarak Ege üniversitesi kardiyoloji bölümü ,izmir /Türkiye’de asistanlık ve uzmanlık eğitimine başladım.(1 yıl dahiliye ratasyonu + 4 yıl kardiyoloji eğitimi) ve 2007 de mezun oldum.
Eğitimlerim sonrası 1 yıl Bursa özel Anadolu Hastanesinde invasif kardiyolog olarak çalıştım.daha sonra mecburi hizmet için gittiğim Mardin Kızıltepe devlet hastanesinde 3 yıl boyunca tek kardiyoloji uzmanı olarak bir çok hastayı ayaktan ve yatarak tedavi ettim mecburi hizmet sonrası tekrar Bursa’da özel Esentepe hastanesi Marmara tıp merkezinde klinik ,nan-invasif olarak çalıştım .Anjiyo veya invasif işlem gerektiren hastaların tedavilerini özel kalp ve aritmi hastanesinde gerçekleştirdim.sonrasında ise Bursa medikal park hastanesinde invasif (girişimsel ) kardiyolog olarak koroner anjiyografi ,balon ve stent ,geçici kalp pili ,kalıcı kalp pili (pace maker ) gibi yöntemler ile hastaları tedavi ettim.Daha sonra ise başka bir A sınıfı ,izmir medifarma hastanesinde yaklaşık 1 yıl çalıştım . Son olarak Özel ortaca yücelen hastanesinde devam etmekte olduğum görevimde klinik muayene ,ekg ,ekokardiyoğrafi ,efor testi ,tansiyon holter ,ritim holter,eşliğinde poliklinik ,yoğun bakım ve servis hastalarının tanı ve taktikler doğrultusunda tedavileri için hizmet vermekteyim . Ve aynı zamanda başhekim yardımcısı olarak şuan idari işlerinde yürürlüğüne yardım etmekteyim.

Eğitim

1995 - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fak. İngilizce Tıp
2009 - İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anestezyoloji

Tıbbi İlgi Alanları

Rejyonel (Epidural, Spinal, Kombine Anestezi), Periferik Sinir Blokları, Kardiyovasküler Anestezi, Pediatrik Anestezi, Yoğun Bakım Takibi (Reanimasyon)alp yetmezliği ve çeşitleri
Kardiyomiyopatiler ve spesifik kalp kası hastalıkları
Senkoplar
Ani ölümler
Koroner kalp hastalıkları ( non invesif ve invasif yaklaşımlar)
Sistemik arterial hipertansiyonlar (primer ve sekonderler)
Kardiyopvimoner hastalıklar
Kalp kapak hastalıkları
Perikardiyol hastalıklar
Pre operasyonel ve post-operasyonel kardiyak değerlendirmeler .
Periferik damar hastalıkları
Kardiyak enfeksiyonları
Kardiyak tumorleri

Yayınları

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN NUMARANIZI BIRAKABİLİR  UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

İletişim, müşteri hizmetleri, call center, telefon
Dosya Yükle
bottom of page
WhatsApp Entegrasyonu